Dlaczego tak popularne są wycieczki do Indonezji?

Wycieczki do Indonezji organizowane są w Polsce przez coraz większą liczbę biur podróży, sprawdź https://duabenua.com/pl/. Popularność zdobyły przede wszystkim przez różnorodność atrakcji. W trakcie podróży na pewno nikomu nie zabraknie radości z odkrywania niezwykłych zabytków czy widoków. Turyści będą mogli podziwiać obiekty, które zostały wpisane na listę UNESCO, należy do nich zaliczyć świątynie wzniesione w XVI wieku czy majestatyczne Borobudur.

Idealne miejsce dla osób aktywnych

Warto mieć świadomość, że wycieczki do Indonezji obfitują nie tylko w estetyczne wrażenia. Możliwe jest obcowanie z dziewiczą przyrodą, czyli rejs dzikimi rzekami wyspy Borneo, trekkingi czy nawet odwiedzenie autentycznych wiosek takich jak Kete Kesuk lub Palawa. Dla zdecydowanej większości turystów największą atrakcją tego kraju są wulkany, których jest tutaj aż 150. Niektóre biura podróży ogranizują nawet wyprawy jeepami.

Osobom, które uwielbiają aktywny styl podróżowania na pewno przypadnie do gustu wycieczka na wyspę Rinca. Często jest ona łączona z trekkingiem przy podziwianiu słynnych waranów z Komodo. W pobliżu tej wyspy możliwe jest także podziwianie niezwykłego świata podwodnego podczas nurkowania w krystalicznie czystych wodach. Turyści, którzy są jeszcze bardziej wymagający mogą wyruszyć na trekking przez dżunglę Parku Narodowego Leuser, jest on bowiem zamieszkiwany przez dzikie orangutany. Bardzo ciekawym miejscem może być również dziewiczy las deszczowy. Koniecznie trzeba wziąć udział w niesamowitej wycieczce na Moluki, czyli Wyspy Korzenne. Uprawiane są tutaj bowiem niezwykłe rośliny, dzięki którym możemy otrzymać przyprawy korzenne.

Dżakarta, czyli wielkomiejskie oblicze Indonezji

Turyści w przerwie od zwiedzania terenów nietkniętych przez cywilizację mogą zobaczyć oblicze Dżakarty. Organizując wycieczkę do Indonezji nie można pominąć bowiem stolicy tego kraju. Warto zatem odwiedzić Muzeum Narodowe, historyczny port Sunda Klapa czy największy w Azji Południowo – Wschodniej meczet Mesjid Istiqlal. W ramach relaksu rekomendowany jest spacer holenderską kolonialną dzielnicą Kota Tua. Miejsce to jest bardzo często odwiedzane przez turystów z różnych krajów przede wszystkim ze względu na wyjątkowy klimat.

Źródło informacji https://duabenua.com/pl/