Kredyty bez zdolności

Kredyty bez zdolności zazwyczaj kierowane są do osób, które w przeszłości posiadały problemy ze spłatą swoich zobowiązań. Kredyty takie nie są udzielane przez banki, a przez instytucje parabankowe. W dzisiejszych czasach można co krok spotkać się z taką ofertą zarówno w reklamach w telewizji czy radio, w internecie czy też idąc ulicą na rozwieszonych ogłoszeniach.

Czym jest zdolność kredytowa?

Zdolność kredytowa to najprościej określając, ocena wiarygodności kredytobiorcy, pod kątem spłaty zobowiązania. Na ogólną ocenę zdolności składa się wiele czynników, ale najważniejsze to dochód, wiek, inne kredyty, rodzaj umowy o pracę czy też historia w Biurze Informacji Kredytowej. Jeśli ktoś potrzebuje pilnie dodatkowej gotówki, ale nie ma zdolności, mogą pomóc mu w takiej sytuacji kredyty bez zdolności. Czytaj więcej tutaj https://habzafinanse.com.pl/

Kto może skorzystać z takiego kredytu?

Aby móc rozważać kredyty bez zdolności, na pewno należy być osobą pełnoletnią i posiadać polskie obywatelstwo. Większość zasad, które określają warunki i możliwość wzięcia kredytu określa konkretna firma, która je udziela. Czasem zdarza się, że we wniosku trzeba wskazać datę rozpoczęcia umowy w pracy, więc w takim przypadku wymagane jest zatrudnienie. W większości firm bardzo ważny jest wiek pożyczkobiorcy i nie tylko ten minimalny. Zdarzają się instytucje gdzie osoba, która ma przykładowo 70 lat, nie będzie mogła wziąć kredytu.

Jakie można spotkać kredyty bez zdolności?

Ofert takich kredytów jest wiele. Zaczynając od chwilówek, gdzie spłata w całości następuje po określonym czasie, kończąc na dłuższych kredytach na raty. Kwota, jaką można pożyczyć, bardzo często różni się w zależności od firmy, która oferuje kredyty bez zdolności. Zazwyczaj w przypadku chwilówek kwota, jaką można pożyczyć, waha się od 100 do 3000 złotych, a w przypadku kredytów na raty od 500 do nawet 20 tysięcy złotych. Chwilówki jak sama nazwa wskazuje, są to kredyty udzielane „na chwilę”, spłata zazwyczaj jest określana na maksymalny czas około 90 dni. Kredyty na raty mogą być rozłożone w dłuższym czasie, a czas spłaty może być zbliżony do tradycyjnego kredytu w banku.

Źródło informacji https://habzafinanse.com.pl/