Makijaż ślubny – co warto wiedzieć o makijażu na wesele?

Jeśli chodzi o makijaż ślubny, do wyboru mamy bardzo dużo opcji i jest wiele wspaniałych możliwości stylizacji oczu. Jeśli kochasz naturalny wygląd, odcienie nude i neutralne kolory będą oczywistym wyborem dla Ciebie, ale jeśli lubisz odrobinę wyróżnienia lub chcesz dosłownie błyszczeć i lśnić, odrobina brokatu będzie najlepszym rozwiązaniem!

Ale na poważnie. Bądźmy szczerzy, nie chcesz wyglądać jak nastolatka na festiwalu muzycznym w tym swoim wielkim wyjątkowym dniu. Chodzi raczej o elegancki styl glamour niż przesadne nabłyszczenie. Biała kredka do oczu będzie niemal idealnym kolorem do uzupełnienia twojego ślubnego makijażu. Mimo wszystko dobrze wykonany, połyskujący makijaż oczu może być świetnym ślubnym pomysłem. Oto kilka najważniejszych wskazówek, których należy przestrzegać, aby makijaż oczu na ślub był nieskazitelny i wyjątkowy,

Wybierz delikatny połysk zamiast brokatu. Cienie z subtelnym, mikro drobnym połyskiem są niezwykle interesujące i przede wszystkim cudownie wychodzą na zdjęciach. Luźne brokaty i grube iskierki będą natomiast odbijać się na zdjęciach ślubnych jak białe kropki. Mają one również tendencję do pozostawiania śladów brokatu na policzkach. Więc jeśli możesz gołym okiem zobaczyć pojedyncze drobinki, unikaj ich (albo zachowaj je na wieczór panieński!).

Wybierz kolor, który uzupełni Twój odcień skóry. Niektóre połyskujące cienie będą wyglądać nienaturalnie na jasnych lub na tych ciemniejszych odcieniach skóry, podczas gdy inne będą wyglądać wyjątkowo dobrze.

Na przykład połyskujący złoty cień do powiek często wygląda szczególnie pięknie na ciemniejszych odcieniach skóry. Pamiętaj, aby przetestować kolor przed zakupem i wykonać makijaż próbny przed dniem ślubu, aby wizażysta mógł znaleźć i dopasować odpowiednią kombinację dla Ciebie która będzie dobrze zgrywać się z kolorem twojej skóry.

Wybierz połysk, który pasuje do Twojego koloru oczu. Różne odcienie pasują do różnych kolorów oczu. Na przykład, jeśli masz piwne oczy, odrobina bursztynowego połysku może wydobyć ten sam kolor z twoich tęczówek. W przypadku zielonych oczu, brąz jest doskonałym wyborem, podczas gdy chłodniejsze odcienie są szczególnie korzystne dla niebieskookich dziewcząt.

Uwaga na rozświetlacz należy nakładać ostrożnie aby uzyskać wspaniały wygląd, który pasuje prawie każdej pannie młodej. Reszta makijażu powinna być prosta. Jeśli decydujesz się na połyskujący makijaż oczu, nie decyduj się na błyszczącą resztę makijażu. Klasyczne usta są również dobrym rozwiązaniem, ponieważ pozwalają oczom pozostać w centrum uwagi.

Ostrożnie z lakierem najpopularniejszym kolorem paznokci ślubnych dla panien młodych są jasne odcienie różu. Możesz jednak wybrać inne kolory, ale to od Ciebie zależy, czy chcesz odważniejszych kolorów, takich jak błękit czy nawet lawenda. Ciemne, egzotyczne kolory wina również mogą być oszałamiające, ale weź pod uwagę palety kolorów ślubnych, porę roku i swoje upodobania.

Paleta dostępnych kolorów lakierów jest naprawdę ogromna:
https://jjcosmetics.pl/lakiery-hybrydowe/

Sprawdź też czy kolor paznokci będzie pasował do wystroju sali, koloru sukienki, makijażu. Zrób paznokcie 1-2 dni przed ślubem. Dzięki temu paznokcie będą wyglądały jak nowe podczas ślubu i w trakcie wesela. Najpopularniejszym stylem polecanym przez stylistki paznokci na śluby i wesela jest po prostu klasyczny french.