Obraz z mchu – dekoracja domu i mieszkania

Od dawna zastanawiasz jak jak urządzić swoje mieszkanie aby było oryginalne i nietuzinkowe. Tak aby Twoje wnętrze zachwycało każdego gościa a domownicy czuli się znakomicie. W takim razie obraz z mchu to coś dla Ciebie! Nie od dziś wiadomo, że zieleń uspokaja. To kolor, który wywołuje uśmiech na każdej twarzy i otacza wnętrze dobrą energią. Mech dekoracyjny to naturalna ozdoba, która jest dodatkowo miernikiem wilgotności. Czy wiesz, że mchy potrzebują dokładnie tej samej wilgotności do prawidłowego funkcjonowania co człowiek? Odpowiednia wilgotność to taka, która waha się na poziomie 40-60%. Jeżeli mech chrobotek traci swą sprężystość i staje się twardszy w dotyku, to dla nas znak, że należy zwiększyć wilgotność w pomieszczeniu! Wtedy zarówno domownicy jak i ich zielone obrazy z mchu chrobotek reniferowy i porostów będą czuły się zdecydowanie lepiej. Obraz z mchu przy odpowiednich warunkach będzie cieszył Twoje oko przez długie lata, nawet wtedy gdy wilgotność spadnie poniżej 40% i mech zacznie przysychać nie jest to powód do zmartwień, bo stabilizowane mchy i porosty dzięki swym właściwościom i odpowiedniej stabilizacji, po przywróceniu odpowiednich warunków wracają do swojej prawidłowej formy.

Mech chrobotek reniferowy oraz inne gatunki mogą przybrać przeróżne formy i rozmiary! Mogą być dostosowane do Twoich potrzeb. To plastyczny materiał, z którego możemy stworzyć dowolny kształt. Wygląd paneli z mchu można z łatwością dostosować do preferencji klienta. Dzięki takim rozwiązaniom możesz wprowadzić kawałek jungli do swojego domu i mieszkania. Jeżeli uwielbiasz zieleń a nie masz czasu na codzienną pielęgnację, taką jak podlewanie, przycinanie i nawożenie to produkt stworzony dla Ciebie! Kolejnym plusem paneli z mchu jest ich antystatyczność! Oznacza to, że nie przyciągają kurzu, nie wywołują alergii. Należy pamiętać aby wykorzystywać mech chrobotek reniferowy wyłącznie z certyfikowanych, sprawdzonych źródeł. Dzięki temu, przy odpowiedniej stabilizacji przy użyciu gliceryny, mech będzie trwały i dobry jakościowo. Do wypełnienia obrazów możemy wykorzystać różne rodzaje mchu. Najpopularniejsze to chrobotek reniferowy, mech leśny oraz mech poduszkowy. Takie panele można dodatkowo uzupełnić np. mchem prowansalskim, czy roślinami stabilizowanymi. Mech daje piękny przestrzenny efekt trójwymiarowości. Możemy dla wzmocnienia efektu podświetlić obraz światłami ledowymi, co dodatkowo podkreśli jego fakturę. Dzięki temu, że panele z mchu mogą mieć dowolny kształt i rozmiar, świetnie wpasują się w każde, nawet małe mieszkanie. Ze względu na to, że nie wymagają pielęgnacji, możemy je umiejscowić w trudno dostępnych miejscach np. nad łóżkiem, czy wysoko na ścianie aby stworzyć efekt ogrodu wertykalnegojukogreendesign.pl/ogrod-wertykalny-uprawa-roslin-jadalnych.

Jak widzimy, obrazy z mchu są świetną alternatywą dla żywej zieleni. Dzięki możliwości stosowania różnych gatunków mchów, kształtów i rozmiarów paneli, sprawdza się doskonale zarówno w małym jak i w dużym mieszkaniu czy domu. Mech dekoracyjny pozwala na stworzenie zielonego kącika, który będzie cały rok cieszył nasze oko. Nie należy tez zapomnieć o fakcie, iż zieleń sprawia, że jesteśmy bardziej zrelaksowani i radośni. Nic dziwnego, że mech staje się coraz bardziej popularnym i modnym elementem wystroju wnętrz. Dlatego też z całego serca zachęcamy, aby wprowadzić mech na sciany do swojego domu już dziś!