Odmłodzenie twarzy

Często po osiągnięciu pewnego wieku wielu z nas zastanawia się czy istnieje jakiś sposób na odmłodzenie swojego wyglądu? Miejscem na ciele, które najlepiej  odzwierciedla nasz wiek jest twarz. To właśnie proces odmładzania twarzy jest najchętniej wybieranym zabiegiem z zakresu chirurgii plastycznej. Jeżeli czujemy, że nasza twarz wygląda na zmęczoną i dodatkowe zmarszczki sprawiają, że wyglądamy na starszych o co najmniej 10 lat, warto zainteresować się liftingiem twarzy. Warto wybrać odpowiedni ośrodek, posiadający wyspecjalizowaną kadrę i odpowiednie doświadczenie. Może to być jedna z bardziej renomowanych i długo istniejących na rynku klinik chirurgii plastycznej, jaka jest z pewnością http://klinikagrzesiak.pl/ . Możliwości w zakresie chirurgii plastycznej są ogromne, można wykonać pełen lifting twarzy, lifting częściowy (polegający na odświeżeniu wyglądu skóry szyi i przestrzeni pod oczami), lub też tylko tzw. mały lifting, polegający na odświeżeniu skóry w środkowej części twarzy.

Jak przebiega ten proces?

Głównym celem zabiegu jest odpowiednie wymodelowanie skóry na określonym obszarze poprzez jej naciągnięcie i uformowanie w kształt nadający świeżości. Zabieg wykonuje się przy znieczuleniu ogólnym. W zależności od zakresu zabiegu, czas jego trwania wynosi nie mniej niż półtora godziny, czasem może trwać trzy godziny, przy bardziej zaawansowanych zabiegach czas ten może sięgnąć nawet do sześciu godzin. Po zabiegu pacjent musi pozostać przez jakiś czas w klinice, aby kontrolować pierwsze godziny po zabiegu. Zwyczajowo jest to doba, w szczególnych przypadkach czas ten może ulec wydłużeniu, decyduje o tym lekarz opiekujący się danym pacjentem.

Co po zabiegu?

Po zabiegu pacjent przez kilka dni musi się oszczędzać, uważać, by nie naruszyć rany po zabiegu. Szwy będą ściągnięte w ciągu 10 dni po zabiegu. Wtedy też powinien ustąpić niewielki obrzęk, wówczas najlepiej efekty liftingu twarzy.  Trzeba jednak pamiętać, by jeszcze przez jakiś czas unikać nadmiernej ekspozycji na słońce, wyziębień jak i przegrzań. Może to zniweczyć lub też zminimalizować efekty przeprowadzonego zabiegu.